5 słodkich wypieków na świąteczny stół

Boże Narodzenie, pomijając rodzinne kłótnie i zakupowe przepychanki oraz momenty, w których, z szaleństwem w oczach, prosisz o łaskę z nieba to przemiły czas. Ważną rolę odgrywa jedzenie, w moim przypadku szczególnie ciasta i inne wypieki. Na blogu nie pojawiło się bardzo dużo przepisów świątecznych, ale udało mi się z nich uzbierać mały przewodnik dla tych spóźnialskich, którzy wciąż nie wiedzą czym będą częstować swoich gości. Tradycyjnych bardziej i mniej, oto 5 przepisów na ciasta i ciasteczka, które idealnie sprawdzą się na świątecznym stole. Na pewno pojawią się na moim. A na waszych? Jakich ciast nie może zabraknąć u was na Wigilii?

Przepis mojej mamy na najlepszy keks, pełen orzechów i bakalii. Im dłużej leży po upieczeniu, tym moim zdaniem lepszy.

Puszyste pierniczki, gotowe do zjedzenia tuż po upieczeniu. Idealne do lukrowania lub oblewania czekoladą. A ponadto ślicznie prezentują się na choince:)

Puszyste, korzenne pierniczki

Wilgotne i ciężkie ciasto jogurtowe z dodatkiem żurawiny i pomarańczy. Nie jest to tradycyjny przepis świąteczny, ale idealnie wpisuje się w atmosferę Świąt.  

Cytrusowe ciasto jogurtowe z żurawinąŚwięta bez makowca to nie Święta. Tu w nieco innej wersji z ciastem drożdżowym, rozkosznie miękkim i maślanym. Przełożone masą makową, zachowuje idealną wilgotność.

Wieniec drożdżowy z makiem
Ciasto doskonałe na każdą okazję. Moja siostra jest ekspertem w jego przygotowaniu i pojawia się u nas na stole przy każdej większej okazji.

Najlepsze, warstwowe ciasto bez pieczenia: 3 bit

1 komentarz: